EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Earth Music presents: Flook (UK) + support: Sona

Datum

Úterý 12.11.2019, 20:00

Cena

390,-

předprodej v síti GoOut

Tajemství celosvětového úspěchu FLOOK hledejte v instrumentálním mistrovství čtyř hráčů, ve vynalézavé a brilantní schopnosti reagovat na sebe navzájem. Originální zvuk čerpá kapela především v irské anglické hudební tradici, v minulosti však sáhla i po inspiraci jazzem, melodiemi z Bretaně, Indie, Středomoří a východní Evropy. Vysokorychlostní, energické koncerty skupiny hnané dopředu hráčem na bodhran a razantní akustickou kytarou v doprovodu fléten a akordeonu mají navíc skvělou atmosféru. Čtveřice se jimi evidentně baví, dokáže okamžitě zareagovat na podněty z publika, silnou zbraní Flook je rovněž improvizace.
„Připravte se na subtilní oheň, hráčský důvtip a rytmickou sílu. Ti čtyři báječní lidé na vás z rohu hojnosti vylijí tolik velebného muzikanství, až se z toho málem zalknete,“ napsali o skupině v magazínu fRoots. Nedá se než souhlasit.

Roku 2008 oznámila kapela konec, letos se vrací na pódia s novým, výborně hodnoceným albem Ancora. Do České republiky se vrací po dlouhých třinácti letech. Předskokany bude česká formace Sona.

Brian Finnegan – whistles and flutes
Sarah Allen – flutes and accordion
Ed Boyd – guitar
John Joe Kelly – bodhrán

https://flook.co.uk/

https://www.facebook.com/flookquartet

https://www.youtube.com/c/FlookOfficial

SONA je česká kapela věnující se tradiční hudbě Irska, Skotska a Bretaně, ovšem bez nároku na tradiční pojetí a struktury. V současné sestavě hraje od roku 2017 a najdete v ní zkušené hráče české tradové scény i irského multiinstrumentalistu.