EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Colours of Ostrava presents: Faada Freddy (FR/SN)

Datum

Středa 8.3.2023, 19:30

Cena

490 Kč

předprodej v síti GoOut

Na pódiu nosí typickou buřinku, s hlasem umí neuvěřitelná kouzla, zpívá, rapuje, beatboxuje, hraje na tělo, tančí a především zapojuje do svého koncertu i diváky, kteří mu vytvoří ten nejlepší sbor. To je senegalský zpěvák Faada Freddy, který v roce 2017 uhranul návštěvníky Colours of Ostrava. Příští rok tento strhující a neodolatelný showman předvede své umění také v Praze – 8. března 2023 v prostoru Rock Café, kam přiveze i připravovanou novou desku. Koncert pořádá festival Colours of Ostrava, vstupenky jsou k dostání od 26. října 2022 v síti GoOut.

Bezprostřednímu kouzlu a umění odredovaného dandyho s chaplinovskou buřinkou na hlavě, který v roce 2017 uchvátil publikum na festivalu Colours of Ostrava, propadnete okamžitě. Zpívá, rapuje, tančí a ve směsi gospelu, soulu, jazzu, reggae, popu a hip hopu se drží láskyplného pozitivismu Boba Marleyho „one blood, one love”. Publiku bez rozdílu rasy a barvy kůže připomíná: „Všichni jsme lidé.”

Faada Freddyho (vlastním jménem Abdou Fatha Seck) si mnozí budou pamatovat z řad Daara J, podle prestižní ankety BBC Awards World Music nejlepší africké skupiny roku 2004. Její přelomové album Boomerang je obecně bráno za jednu z afrických hip hopových nahrávek století. Několikrát vyprodal pařížskou halu Zénith, pokořil Olympii a získal nominaci na nejvyšší francouzskou hudební cenu Victoires de la Musique.

S elitní a cappella vokální francouzskou skupinou na debutovém a mnoha cenami ověnčeném albu Gospel Journey v roce 2015 připomněl, že hudba může být dostupná pro každého – stačím vám k tomu jen hlas a tělo.
Neodolatelný showman se do České republiky vrací se zcela novým albem.