EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Acres (UK), Skywalker (CZ), Chiefland (DE), Lighthouse Keeper

Datum

Pondělí 11.9.2023, 19:05

Cena

390 Kč v předprodeji / 450 Kč na místě

předprodej v síti GoOut

BrainWave Production uvádí: Britská kapela Acres se vrací po 3 letech do Čech v rámci ‚BURNING THRONE TOUR 2023‘ a spolu s ní na tour vyrazí Skywalker a Chiefland! Na Pražské zastávce line-up doplní také domácí Lighthouse Keeper.

Acres
Po neuvěřitelném úspěchu a obdivu, který jim v roce 2019 přinesl ohromující debut „Lonely World“, nahrávka, která dokázala využít melodii a melancholii k ničivě nádhernému efektu, se Acres ocitli na největších koncertech své dosavadní kariéry. Ale vzhledem k událostem roku 2020, které se odehrály, a světu kolem nich, který se najednou cítil tak nejistý, se museli rozhodnout, co budou dělat dál. Místo aby přispěchali s něčím, čemu úplně nevěřili, uzavřeli se do sebe a pečlivě vytvořili něco, co by nejen reprezentovalo to, kde byli, ale také to, kde chtěli skončit. Začátkem roku 2023 se Acres vrátili s novým albem „Burning Throne“, drtivým a katarzním druhotinovým počinem, na němž kapela předvedla svůj dosud nejtěžší, nejmelodičtější a nejpronikavější materiál.

Česká post-hardcorová skupina Skywalker vznikla už v roce 2010 v Praze a skládá se ze čtyř členů. Frontmanem kapely je Honza Kučera (zpěv) a dalšími členy jsou Tom (baskytara), David (kytara, vokály) a Damián (bicí). První roky svého působení se zaměřovali spíše na domácí publikum, kde si získali hlavně příznivce moderní rockovo-metalové hudby. Ve své tvorbě zpracovávají mimo jiné témata týkající se rovnoprávnosti, duševního zdraví nebo třeba veganské a vegetariánské stravy, což je na kapelu tohoto ražení značně neobvyklé.