EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Acid Row (10. výročí kapely + premiéra klipu Get Life) + hosté: /\ /Lambda/ & Slať

Datum

Sobota 6.11.2021, 20:00

Cena

180,- / 230,- na místě

předprodej v síti GoOut

Je to už 10 let, co pekelná bestie zvaná Acid Row chrlí svůj oheň na české undergroundové hu-dební scéně. V průběhu těchto let prodělala nespočet transformací, několik stovek koncertů, dočkala se i několika vydání, ale i momentů na hraně života a smrti. Avšak nyní se hvězdná mapa života kapely opět ocitá v bodě věčného návratu a zároveň vrcholí do další fáze (ne)stálosti. Tím bodem jsou konkrétně dva momenty: desáté ohlédnutí zpět do minulosti, ale i vhled do budoucnosti, který předznamenává vydání prvního videosinglu „Get Life“ z připra-vovaného alba „Afterglow“, jehož prvního slavnostního uvedení můžete být svědky i vy. Živá premiéra klipu, která proběhne přímo v klubu Rock Café, připadá na 6.11.2021. Vydání klipu na YouTube, Spotify a dalších streamovacích platformách proběhne hned další den 7.11. ve 12:00 (CEST) (link na pre-save bude brzy doplněn!). Samotnému uvedení bude předcházet živé vy-stoupení tří českých kapel z různých koutů stonerového podzemí, a to ve složení:

Acid Row (Stoner rock’n’roll/grunge/doom, Praha)
Stonerová nálož napalmu, kořeněná ozvěmani doomu, drásavého noise rocku, či de-vadesátkové grunge. Sympatičtí rouhači, pouštní hipíci metalu chrlící riffovou smršť s poselstvím soudnýho dne. V nové pozměněné tříčlenné sestavě s novým bubeníkem se kromě starých flá-ků připomenou i s materiálem k připravovanému albu „Afterglow“.

Lambda (Instrumental/post/stoner, Český Krumlov)
Instrumentální stonerové těleso o čtyřech stěnách (čti členech). Vesmírně sonická odysea plující skrze čas a prostor, kombinující v pomalu rostoucích písních zvukokrajiny post-rockových delayů a těžké stonerové riffy. Přestože neuslyšíte jediného slova, nebo vokálové linky, Lambda vyprá-ví srozumitelně a neběžně.

Slať (Ex-Nikander, Sludge/stoner metal, Brno)
Temnou esencí večera přidá do vínku tenhle sludge/stoner metal z Brna. Sonická stěna kytar a bicích doplněná vřesky ze záhrobí. Čtyři rozličné entity, kterě vás zaboří do bahna slatí. Krema-ce zaživa. Zmrtvýchvstání Nikander v nekrotické podobě.