EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

1000mods (GR) + special guests: The Well (USA), Acid Row

Datum

Čtvrtek 9.6.2022, 19.00

Cena

500 Kč

předprodej v síti GoOut

1000mods netřeba dlouze představovat. Vůbec nebude přešlap si přiznat, že se jedná o současnou stoner-rockovou legendu, která se od roku 2006 prokousala ze stínu ospalýho řeckýho Slunce a ekonomický krize až na výsluní evropskýho, ne-li světovýho stoneru/heavy rocku. Za dobu svojí existence má na kontě 4 velmi kvalitní alba, ze kterejch např. vzešla už skoro stonerová hymna Vidage, ale spousty dalších neméně skvělejch songů. Celková tvorba a sound kapely počínaje kultovní deskou Super Van Vacation (2011), zasáhly a ovlivnily celou evropskou scénu. Ale tam se řekové nezastavili a stačili objezdit celej svět, včetně hrání v jednom z na světě nejjižněji položenejch klubů na Tasmániji. Mezi velkej úspěch se musí považovat nahrání posledního alba Youth of Dissent v USA, s producentem Mattem Baylesem (Pearl Jam, Soundgarden, Mastodon…). Čtyrčlená formace se na albu vydala k převapení některejch fanoušků právě do grunge-ových vod a poprvé ho představí v Praze s odchylkou pár dní přesně po třech letech od posledního koncertu. Tentokrát v Rock Café. Jakej asi bude mít tenhle grunge-stonerovej koktejl po covidový no-van vacation temperament?

1000mods si jako hosta na část turné berou kapelu The Well. Mods by si určitě nevzali jentak někoho. Tahle texaská kapela přiveze ze zrovna tak Sluncem přohřátý země drsnej americkej vibe. Žánrově se můžete těšit na psychedelickou stonerovo-doomovou až sludgeovou riffáž s astrálníma tónama. Na zajímavosti tříčlenný kapele jistě přidává ženskej element, kterej se promítne v base a vokálu. Nedá se dodat víc, než že to na nahrávkách šlape. Nechme se překvapit naživo!

A konečně zápalnou směsí večera se stanou domácí Acid Row, který svým stonerovym doomem a punkovým šílenstvím drtí už deset let nejen tuzemskou scénu, ale i večírky. Právem se rozkoukávaj po českym stonerovovym Olympu a svůj neskutečnej tah jako z raketovýho motoru je vynese až na společnou stage s řeckym božstvem. K tomu všemu se boys opíraj o čerstvý a v pořádí druhý LP Afterglow, který silně rezonuje mezi jejich fans. Bude zajímavý sledovat, jestli před svejma oblíbencema předvedou smršť, která je jejich vysokým standardem.